Du behöver bara ett telefonnummer.

Välkommen till Saltängen.

HUVUDKONTOR & KONTAKT

Saltängens Mekaniska Verkstad AB
Järngatan 25
602 23 Norrköping

Tel växel: 011-36 11 40
E-post: info@saltangen.se
www.saltangen.se

FILIAL KARLSTAD

Saltängens Mekaniska Verkstad AB
Verkstadsgatan 8E
652 19 Karlstad

Tel: 073-517 60 34
E-post: info@saltangen.se
www.saltangen.se

FILIAL STOCKHOLM

Saltängens Mekaniska Verkstad AB
Harpsundsvägen 96
124 58 Bandhagen

Tel: 073-781 03 14
E-post: info@saltangen.se
www.saltangen.se

FILIAL BORLÄNGE

Saltängens Mekaniska Verkstad AB
Godsvägen 6
784 72 Borlänge

Tel: 073-072 32 50
E-post: info@saltangen.se
www.saltangen.se


Välkommen att kontakta oss

Företagsledning

Jim Hedkrok
VD
Mobil: 073-522 56 11
E-post: jim.hedkrok@saltangen.se

Christer Thorn
Teknisk chef
Mobil: 070-191 29 55
E-post: christer.thorn@saltangen.se

Mathias Joelsson
COO
Mobil: 070-245 81 38
E-post: mathias.joelsson@saltangen.se

Malin Tidlund
Ekonomichef
Mobil: 070-234 19 58
E-post: malin.tidlund@saltangen.se

Nenne Lejonqvist
Affärsområdesansvarig Byggnadsindustri
Mobil: 070-551 10 03
E-post: nenne.lejonqvist@saltangen.se

Loren Jones
Affärsområdesansvarig Industrirör
Mobil: 073-072 32 50
E-post: loren.jones@saltangen.se

David Engström
Verkstadsansvarig
Mobil: 073-509 04 92
E-post: david.engstrom@saltangen.se

Jonas Eriksson
KMA Chef
Mobil: 073-525 78 02
E-post: jonas.eriksson@saltangen.se

Försäljning

Patrik Johansson
Försäljning
Mobil: 070-636 69 42
E-post: patrik.johansson@saltangen.se

Darya Parastan
Försäljning
Mobil: 070-21 83 557
E-post: darya.parastan@saltangen.se

Lars Hedkrok
Försäljning
Mobil: 070-315 76 97
E-post: lars.hedkrok@saltangen.se

Robert Ryderstedt
Produktchef Kedjedrifter
Mobil: 072-306 15 00
E-post: robert.ryderstedt@saltangen.se

Henrik Vernqvist
Innesälj/dokumentation
Mobil: 070-699 33 68
E-post: henrik.vernqvist@saltangen.se

Projektledning och resursplanering

Loren Jones
Filialansvarig Borlänge
Mobil: 073-072 32 50
E-post: loren.jones@saltangen.se

Loren Jones
Tf filialansvarig Karlstad
Mobil: 073-072 32 50
E-post: loren.jones@saltangen.se

Tony Chatham
Filialansvarig Stockholm
Mobil: 073-781 03 14
E-post: tony.chatham@saltangen.se

Mikael Bäckman
Projektledare Industrirör
Mobil: 076-846 86 03
E-post: mikael.backman@saltangen.se

Stefan Låås
Projektledare Industrirör Borlänge
Mobil: 076-100 15 78
E-post: stefan.laas@saltangen.se

Göran Jonsson
Platschef Pannor Saltängen
Mobil: 070-601 02 20
E-post: goran.jonsson@saltangen.se

Andreas Wretman
Projektledare rökgasrening
Mobil: 073-059 39 14
E-post: andreas.wretman@saltangen.se

Mikael Pettersson
Projektledare Pannor
Mobil: 073-404 15 77
E-post: mikael.pettersson@saltangen.se

Peter Nilsson
Projektledare Byggindustri
Mobil: 073-954 95 17
E-post: peter.nilsson@saltangen.se

Eduard Moksickij
Projektledare Byggindustri
Mobil: 073-028 33 58
E-post: eduard.moksickij@saltangen.se

Sasa Grmusa
Projektledare Byggindustri
Mobil: 070-228 78 90
E-post: sasa.grmusa@saltangen.se

Peter Holmlund
Projektledare Byggindustri
Mobil: 070-345 02 10
E-post: peter.holmlund@saltangen.se

Kenneth Ernfridsson
Resursplanering
Mobil: 070-840 00 79
E-post: kenneth.ernfridsson@saltangen.se

Tobias Fagerström
Resursplanering
Mobil: 073-023 86 57
E-post: tobias.fagerstrom@saltangen.se

David Roxström
Resursplanering
Mobil: 073-068 46 02
E-post: david.roxstrom@saltangen.se

Kennet Lundgren
Arbetsledare Maskinverkstad
Mobil: 073-509 55 00
E-post: kennet.lundgren@saltangen.se

Bengt Lejdebrink
Förråd/transport
Mobil: 076-038 29 74
E-post: bengt.lejdebrink@saltangen.se

Mikael Svensson
Offertingenjör/Projektledare
Mobil: 070-640 23 13
E-post: mikael.svensson@saltangen.se

Johan Wigge
Offertingenjör/Projektledare
Mobil: 070-636 69 43
E-post: johan.wigge@saltangen.se

Magnus Andersson
Offertingenjör/Projektledare
Mobil: 070-661 51 60 
E-post: magnus.andersson@saltangen.se

Alexander Lyckebo
Offertingenjör/Projektledare
Mobil: 073-517 60 45 
E-post: alexander.lyckebo@saltangen.se

Teuvo Tainio
Teknisk support
Mobil: 070-513 69 89
E-post: teuvo.tainio@saltangen.se

Jörgen Mattson
Teknisk support
Mobil: 070-191 29 57
E-post: jorgen.mattson@saltangen.se

Oscar Hedkrok
Controller marknad/inköp/produktion
Mobil: 076- 022 18 72
E-post: oscar.hedkrok@saltangen.se

Mikael Grip
Kvalitet & Miljö
Mobil: 070-191 28 45
E-post: mikael.grip@saltangen.se

Lucas Gustafsson
Ansvarig laserskärmaskin
Mobil: 073-544 17 61
E-post: laserskar@saltangen.se

Daniel Persson
Ansvarig gas/plasmaskärmaskin
Mobil: 073-517 60 47
E-post: smvplat@saltangen.se

Ekonomi & växel

Åsa Pettersson
Ekonomi Saltängen Industri
Mobil: 076- 026 22 60
E-post: asa.pettersson@saltangen.se

Annika Pettersson
Ekonomi kundresekontra
Mobil: 073-517 60 32
E-post: annika.pettersson@saltangen.se

Jenny Tjärnelid
Ekonomi leverantörsresekontra
Mobil: 070-191 03 08
E-post: jenny.tjarnelid@saltangen.se

Hitta till oss