Du behöver bara ett telefonnummer.

Välkommen till Saltängen.

HUVUDKONTOR & KONTAKT

Saltängens Mekaniska Verkstad AB
Järngatan 25
602 23 Norrköping

Tel växel: 011-36 11 40
E-post: info@saltangen.se
www.saltangen.se





Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ditt meddelande


Välkommen att kontakta oss

Företagsledning

Jim Hedkrok
VD
Mobil: 073-522 56 11
E-post: jim.hedkrok@saltangen.se

Christer Thorn
Teknisk chef
Mobil: 070-191 29 55
E-post: christer.thorn@saltangen.se

Mikael Grip
Kvalitet & Miljö
Mobil: 070-191 28 45
E-post: mikael.grip@saltangen.se

Göran Jonsson
Platschef Pannor Saltängen
Mobil: 070-601 02 20
E-post: goran.jonsson@saltangen.se

Mats Palm
Platschef Industrirör/Saltängen Industri AB
Mobil: 072-303 81 55
E-post: mats.palm@saltangen.se

Försäljning

Anders Melin
Försäljning
Mobil: 073-517 60 40
E-post: anders.melin@saltangen.se

Kennet Lundgren
Försäljning
Mobil: 073-50 95 500
E-post: kennet.lundgren@saltangen.se

Patrik Johansson
Försäljning
Mobil: 070-636 69 42
E-post: patrik.johansson@saltangen.se

Tomas Svensk
Försäljning
Mobil: 070-574 37 75
E-post: tomas.svensk@saltangen.se

Robert Ryderstedt
Produktchef Kedjedrifter
Mobil: 072-306 15 00
E-post: robert.ryderstedt@saltangen.se

Projektledning och resursplanering

Stefan Larsson
Filialansvarig Borlänge
Mobil: 076-809 40 98
E-post: stefan.larsson@saltangen.se

Stefan Larsson
Tf filialansvarig Karlstad
Mobil: 076-809 40 98
E-post: stefan.larsson@saltangen.se

Mikael Bäckman
Projektledare Industrirör
Mobil: 076-846 86 03
E-post: mikael.backman@saltangen.se

Jonas Eriksson
Projektledare Industrirör
Mobil: 073-525 78 02
E-post: jonas.eriksson@saltangen.se

Robin Rydberg
Projektledare Pannor
Mobil: 070-149 51 53
E-post: robin.rydberg@saltangen.se

Michael Westerberg
Projektledare Pannor
Mobil: 0709-50 49 42
E-post: michael.westerberg@saltangen.se

Lars Hedkrok
Resursplanering & beredning Verkstad/Industriservice
Mobil: 070-315 76 97
E-post: lars.hedkrok@saltangen.se

Mikael Eriksson
Resursplanering & beredning Pannor
Mobil: 076-303 76 20
E-post: mikael.eriksson@saltangen.se

Teuvo Tainio
Teknisk support
Mobil: 070-513 69 89
E-post: teuvo.tainio@saltangen.se

Mikael Svensson
Offertingenjör/Projektledare
Mobil: 070-640 23 13
E-post: mikael.svensson@saltangen.se

Anders Davidsson
Offertingenjör/Projektledare
Mobil: 073-517 60 45
E-post: anders.davidsson@saltangen.se

Johan Wigge
Offertingenjör/Projektledare
Mobil: 070-636 69 43
E-post: johan.wigge@saltangen.se

Magnus Andersson
Offertingenjör/Projektledare
Mobil: 070-661 51 60 
E-post: magnus.andersson@saltangen.se

David Engström
Arbetsledare Plåtverkstad
Mobil: 073-509 04 92
E-post: david.engstrom@saltangen.se

Jörgen Mattson
Arbetsledare Maskinverkstad
Mobil: 070-191 29 57
E-post: jorgen.mattson@saltangen.se

David Roxström
Ansvarig gas/plasmaskärmaskin
Mobil: 073-517 60 47
E-post: smvplat@saltangen.se

Lucas Gustafsson
Ansvarig laserskärmaskin
Mobil: 073-544 17 61
E-post: laserskar@saltangen.se

Ekonomi & växel

Oscar Hedkrok
Controller marknad/inköp/produktion
Mobil: 076- 022 18 72
E-post: oscar.hedkrok@saltangen.se

Annika Pettersson
Administration
Mobil: 073-517 60 32
E-post: annika.pettersson@saltangen.se

Malin Tidlund
Administration
Mobil: 070-234 19 58
E-post: malin.tidlund@saltangen.se

Jenny Tjärnelid
Administration
Mobil: 070-191 03 08
E-post: jenny.tjarnelid@saltangen.se

Åsa Pettersson
Administration
Mobil: 076- 026 22 60
E-post: asa.pettersson@saltangen.se

Eva Karlsson
Administration
Mobil: 073-503 24 84
E-post: eva.karlsson@saltangen.se

Hitta till oss